Tur Bilgileri

 

1 gece 2 Gün Konaklamalı Ayder Yaylası  Turumuz Kişi Başı 249,99 TL

  ( Kış Dönemi ) 

 

Sevgili misafirlerimiz kendine zaman ayırıp  bizi tercih ettiğiniz için sizlere teşekkür ederiz  ; 1 gece 2 gün sürecek olan turumuzda sizleri aramızda görmekten mutluluk duyuyoruz. Turumuz yüzde yüz memnuniyet odaklıdır. Tur sonunda şehrin gürültüsünden uzaklaşmış , stresinizi atmış  bir şekilde  evinize geri döneceksiniz. 

 

Turumuz Rize Merkez ofisimiz önünden 09:00 ‘ da hareket edecektir.Turumuzun aksamaması için lütfen 08:45’de acentemizin önünde olmanız ricadır.  ( Rize İng bank Üstü ) ACT TOURS bir Actbilet.com kuruluşudur.

Sizlere hazırladığımız ufacık  hediyelerle turumuz müzik eşliğinde başlıyor. Sırasıyla Çayeli  , Pazar ilçelerini geçtikten sonra Ardeşen’e varıp Çamlıhemşin yoluna sapmak üzereyken Fırtına kenarının yanına bulunan Rize’nin simgesi haline gelen muhteşem Atmaca Heykeli önünde  kısa bir fotoğraf molası veriyoruz.

 

Molamızın ardından  Çamlıhemşin ilçenin olan ve turumuzun ilk durağı olan Şen Yuva Köyüne gitmek için yol alıyoruz . Şenyuva Köyü  ; köyün eski kahvesi restore edilerek Kahve Çinçiva adında dinlenme,yeme içme merkezi haline getirilmiştir.  ” Sevdaluk ” dizinin bu köyde çekilmiştir. Sevdaluk dizisine damga vuran kemer köprüye geldikten  sonra bol bol anı biriktirmeyi unutmayın.

 

Şenyuva  Köyü ( Çinçiva )

Fırtına deresi üzerinde bulunan Şenyuva köprüsü bir kemer köprüdür.Kemer köprüsü denmesinin sebebi kemeri aldırmasından gelir ve tek gözlüdür. Köprü 1696 Yılında yapılmıştır.Kemer köprünün üstünden yürümek bambaşka bir his uyandırıyor size hele ki fırtına deresi ayaklarının altındaysa.

 

 Zil Kale

 

Rize’nin en büyük 2. kalesi olan Zil Kale’ye doğru yol alıyoruz.Zil Kale’yi gördüğünüzde büyülenmemek elde değil muazzam bir konumda olan  Zil Kale deniz seviyesinden 750 Metre yüksekliğindedir.Zil Kale giriş ücreti yetişkinler için 2,5 TL çocuklar içinse ücretsizdir.

Ayder Yaylası

Zil Kaleden sonra Ayder yaylasına ulaşıyoruz otele giriş yaptıktan sonra öğle yemeğini alıp ayder yaylasının tadını çıkartıyoruz yaklaşık olarak 3 – 4 saatlik bir serbest zaman sonrasın da akşam yemeğini almak için otele gidiyoruz. Akşam yemeğinden sonra tulum dinleyip horon tepiyoruz  . Yemek ve tulum dinledikten sonra isteyen misafirlerimiz bölgede bulunun cafelerde canlı müzik dinleyebilirler.

Ertesi gün sabah açık büfe kahvaltımızın ardından saat 12:00 gibi Rize’ye hareket ediyoruz . Bir sonraki turumuzda görüşmek dileğimizle.

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ

– Lüks  Araçla Ulaşım

– 1 Gece Konaklama

– 1 Akşam Yemeği

– 1 Sabah Kahvaltısı ( Açık Büfe )

– Tulum Dinletisi

 

Konaklamalı Ayder Turumuz Hakkında 

  • Tur araçlarımız 19+1 ya da 16+1 olan lüks araçlarla yapılmaktadır
  • Turumuza gruplara özel olarak yapılmaktadır.
  • Araç yerleşme planında ön taraf cam kenarı , kolidor koltuk garantisi verilmez
  • Görevli personelimiz program akışında hava ve yol durumuna göre değişiklik yapma hakkına sahiptir.