Tur Bilgileri

DELUXE ESKİŞEHİR & KONYA TURU

20-23 Nisan  2019

( 3 GECE 4 GÜN )

1200 TL

 

 1. GÜN – 20 Nisan 2019 : TRABZON-ANKARA-ESKİŞEHİR

Sabah saat 06:30’da  Havaş otobüsü ile  Rize’den  Trabzon Havalimanı’na hareket. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından, Türk Hava Yolları’nın TK7069 sefer sayılı uçağı ( Anadolujet) ile saat 08:45’te  Ankara’ya uçuş. 1 saatlik bir uçuşumuzun ardından Ankara Esenboğa Havalimanı’na indikten ve bagajlarımızı aldıktan sonra, bizi bekleyen özel otobüsümüzle Ankara Tren Garı’na hareket ediyoruz. Gara varışımızdan sonra hızlı trene binip saat 11:40’ta Ankara’dan Eskişehir’e hareket ediyoruz. 1 saat 25 dakikalık bir hızlı tren yolcuğu sonrasında , ülke turizminin son yıllardaki yükselen değerlerinden Eskişehir’e vardığımızda, önce bir restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemekten  sonra rehberimiz eşliğinde şehir turumuza başlıyoruz. İlk olarak , Tülomsaş’ın  ( Türkiye Lokomotif ve Motor Sanayi A.Ş.) bahçesinde sergilenen , 1961 yılında Cumhurbaşkanı Cemal Gürsel’in talimatlarıyla 4,5 ayda üretilen ,Türkiye’nin ilk ve tek yerli otomobili Devrim’i  ziyaret ediyoruz. Ardından , Eskişehir’in en eski yerleşim merkezi olan ve UNESCO Dünya Kültür Mirası Geçici Listesi’ne alınan , Evliya Çelebi’nin de içerisinde bulunduğu pek çok gezgin tarafından övgüyle bahsedilen;  Selçuklu, Osmanlı ve Cumhuriyet dönemine ait bir çok tarihi yapının bulunduğu , Eskişehir Ovası’na hakim bir noktada yer alan Odunpazarı semtine gidiyoruz. “Tarihi ve Kentsel Sit” olarak koruma altına alınmış olan , kıvrımlı yolları, çıkmaz sokakları , ahşap süslemeli –bitişik düzenli-cumbalı evleri ile örf , adet ve geleneklerimizi koruyarak Anadolu Türk Mimarisi örneklerini günümüze kadar taşıyan , her sokağı ayrı bir atmosfere sahip  Odunpazarı Evleri arasında gezerken, adeta tarih içinde bir yolculuğa çıkmış gibi hissedeceksiniz. Ayrıca bu bölgede, Kanuni Sultan Süleyman’ın vezirlerinden Çoban Mustafa Paşa tarafından 1525 yılında yaptırılan Kurşunlu Camii ve Küllliyesi , Lületaşı Müzesi,  yaklaşık 200 adet heykelin sergilendiği  Eskişehir Balmumu Müzesi, hediyelik eşya alışverişi konusunda çok fazla seçeneğin bulunduğu Atlıhan El Sanatları Çarşısı , Eskişehir Cam Sanatları Atölyesi  ve ardından Eskişehir’in en güzel ve popüler parklarından bir tanesi olan Türkiye’nin ilk yapay plajının bulunduğu  Kentpark gezip göreceğimiz yerler arasındadır. Gezi sonrası otele transfer ve otelde akşam yemeği. Konaklama: The Merlot Hotel **** Eskişehir

 1. GÜN – 21 Nisan 2019 : ESKİŞEHİR

Sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından, Eskişehir şehir turumuza rehberimizin eşliğinde devam ediyor ve 1998 yılında ziyarete açılan Eskişehir Havacılık Müzesi’ne gidiyoruz. Müzenin açık alanında, çeşitli tip ve modellerde sivil ve savaş uçakları , kapalı alanda ise pilot giysileri, rozetler, maket uçaklar ve uçak motorları sergilenmektedir. Bu ziyaretimizden sonra, yaklaşık 400 bin metrekarelik alanı ile Eskişehir’in en büyük parkı olan Sazova Bilim Sanat ve Kültür Parkı’na gidiyoruz. Bu muhteşem parkta, Disneyland Şatosu’na benzeyen Masal Şatosu, Korsan Gemisi, Haller Gençlik Merkezi, Hayvanat Bahçesi ve Eti Sualtı Dünyası ( Akvaryum )  gezip göreceğimiz yerler arasında olup, bu geziden sonra şehrin tam merkezinde bulunan Porsuk Çayı ve Adalar bölgesine gidiyor ve arzu eden misafirlerimizle tekne veya gondol gezisi yapıyoruz. Gezi sonrası otele transfer ve otelde akşam yemeği . Serbest zaman. Konaklama: The Merlot Hotel **** Eskişehir .

 1. GÜN – 22 Nisan 2019 : ESKİŞEHİR-KONYA

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından, özel otobüsle Eskişehir Tren Garı’na gidiyoruz. Saat 10:00’da hızlı trenle , milyonların “gel” çağrısına koştuğu büyük Türk düşünürü ve mutasavvıf Celaleddin Rumi’nin kabrinin bulunduğu Konya’ya hareket ediyoruz. 1 saat 50 dakikalık bir hızlı tren yolculuğundan sonra Konya Tren Garı’na vardığımızda , rehber tarafından karşılanma ve bizi bekleyen özel otobüsümüzle, öğle yemeği  için bir restorana gidiyoruz. ( Meşhur Konya  Etliekmek). Yemekten sonra, Mevlana Hazretleri ve babası Sultanü’l Ulema Bahaeddin Veled’in kabrinin bulunduğu Mevlana Müzesi’ne gidiyoruz. Müzede, kabirlerin yanı sıra nisan tası , hat ve ceylan derisi yazma eserler ile Mevlevilerin kullandığı müzik aletlerini görüp , cansız mankenlerle Mevlevilerin yaşamları hakkında bilgi ediniyor ve o manevi atmosferi soluma imkanı bulduktan sonra , Mevlana Müzesi’nin hemen arkasında bulunan Üçler Türbesi ve 16 dilimli Yeşil Kubbe ( Kubbe-i Harda ) ve Sultan Selim Camii’ni de ziyaret ettikten sonra , Mevlana’yı Mevlana yapan, içindeki ışığı ateşleyen Şems-i Tebriz’in türbesini ziyaret ediyoruz. Bu ziyaretlerimizden sonra, Konya’nın merkezinde bulunan, tarihi değerleri ile birlikte binlerce insanın güzel vakit geçirdiği bir mesire alanı olan Alaeddin Tepesi’ne gidiyoruz. Hitit Uygarlığı’na bile ev sahipliği yapmış , köklü bir tarihi geçmişe sahip nadir yerlerden olan Alaeddin Tepesi, 450 metre x 350 metre boyunda 20 metre yüksekliğine sahip olan tepe, höyük olarak isimlendirilen protohistorik ( ilk çağ) yerleşim bölgelerinden biridir. Bu tepede , yüzyıllardan beri günümüze ulaşan ve adını Selçuklu Devleti Sultanı I. Alaeddin Keykubad tarafından alan , 1220 senesinde yapımı tamamlanan en önemli eser olan Alaeddin Camii’ni ziyaret ettikten sonra  ,panaromik şehir turumuzu gerçekleştiriyor ve ardından otele transfer. Otele yerleşme ve otelde akşam yemeği. Konaklama: Hilton Garden Inn**** Konya.

 1. GÜN – 23 Nisan 2019 : KONYA- ANKARA-TRABZON

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından , Selçuklu döneminde Konya’nın kültür hayatında önemli bir yer tutan , tarihi kaynaklara göre Mevlana Celaleddin Rumi Çağı derviş ve fakihlerin bir buluşma ve toplantı yeri olan , mimari bilinmeyen ve Selçuklu Sultanı II. İzzeddin Keykavus zamanında Emir Celaleddin Karatay tarafından 1251 yılında yaptırılmış olan Karatay Medresesi Çini Eserler Müzesi’ne gidiyoruz. Bu müze ziyaretimizden sonra , yine aynı Selçuklu Sultanı döneminde Vezir Sahip Ata Fahrettin  Ata tarafından 1264 yılında  inşa ettirilen ve temel amacı hadis ilmini öğretmek olan İnce Minare Taş ve Ahşap Eserler Müzesi’ne gidiyoruz. Bu ziyaretlerimizden sonra, Konya’nın şehir merkezine 8 km mesafede bulunan, temiz ve serin havası , yemyeşil doğası ile cennet bir köşe olan Meram Bağları bölgesine gidiyoruz. Pek çok restoran ve parkın bulunduğu bu bölgede bir restoranda öğle yemeğimizi ( Meşhur Fırın Kebap ) aldıktan ve ardından Tavus Baba Türbesi’ni ziyaret ettikten sonra buradan ayrılıyor ve Roma , Bizans, Selçuklu ve Osmanlı döneminden izler taşıyan , Konya’nın Selçuklu ilçesine bağlı  beş bin yıllık tarihi yerleşim yeri Sille Mahallesi’ne gidiyoruz. Aya Elena Kilisesi, camileri , köprüleri ve evleri ile farklı kültürleri bir arada yaşatan Sille’yi gezdikten sonra, buradan ayrılıyor ve 3500 m2 lik gezi alanı ile toplamda 7600m2 lik bir kullanıma sahip olan Konya Tropikal Kelebek Bahçesi’ne gidiyoruz. Kelebeklerin pupa halinden ölümüne kadar her aşamasının yaşandığı üretim alanı, kapalı uçuş alanı, açık uçuş alanı ve kelebek müzesi olmak üzere 4 ana bölümden oluşan bu kelebek bahçesinde, binlerce bitki ve kelebeğin bulunduğu benzersiz bir atmosferle karşılaşacak, doğanın muazzam renkli mücevherleri olan kelebekleri doğal ve tropik bir ortamdaki  yaşamlarında birbirleriyle harmonisine tanıklık edecek ve onların zarif kanatlarının mükemmel desenlerini görme fırsatını yakalayacaksınız.  Ardından, 36 bin metrekarelik alanıyla Türkiye’nin en büyük Japon Bahçesi olan Konya Kyoto Japon Parkı’nı ziyaret ederek şehir turumuzu sonlandırıyor ve dönüş için Konya Tren Garı’na hareket ediyoruz. Saat 19:00’da Konya-Ankara hızlı treni ile 1 saat 50 dakikalık bir yolculuk sonrasında Ankara Tren Garı’na vardığımızda bizi bekleyen özel otobüsümüze binip Esenboğa Havalimanı’na gidiyoruz. Türk Hava Yolları’nın TK7068 sayılı seferi ( Anadolujet )  ile saat 23:45’te Ankara’dan Trabzon’a uçuşumuzu gerçekleştirip ,gece 01:00 sularında Trabzon’a varışımızla turumuzu tamamlıyoruz.

 

TUR ÜCRETİ : Çift Kişilik Odada Kişi Başı  1200 .        Tek Kişilik Oda :  1400

Ödeme 6 taksitle yapılabilir.

Kasım 2018-  200

Aralık  2018   200

Ocak    2019   200

Şubat   2019   200

Mart   2019    200

Nisan  2019   200

 

Fiyata Dahil Olanlar :

 • Trabzon- Ankara Gidiş- Dönüş Uçak Bileti  ( Anadolujet )
 • Ankara- Eskişehir Hızlı Tren Bileti Ücreti
 • Eskişehir- Konya Hızlı Tren Bileti Ücreti
 •  Konya-Ankara Hızlı Tren Bileti Ücreti
 •  The Merlot Hotel****, Eskişehir-  Mükemmellik Sertifikalı 4 Yıldızlı Otelde 2 Gece Konaklama
 • Hilton Garden Inn**** , Konya- Mükemmelik Sertifikalı 4 Yıldızlı Otelde 1 Gece Konaklama
 • Programda Belirtilen Otellerde 3  Açık Büfe Kahvaltı
 • Programda Belirtilen Otellerde 3 Akşam Yemeği
 • Havalimanı- Tren Garı Arasındaki Tüm Transferler
 • Eskişehir ve Konya’da Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Programda Belirtilen Eskişehir & Konya Şehir Gezileri

Fiyata Dahil Olmayanlar :

 • Rize- Trabzon Havalimanı Arası Gidiş-Dönüş Ulaşım
 • Öğle Yemekleri
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Eskişehir Porsuk  Çayı  Tekne veya Gondol Gezisi Ücreti
 • Şahsi Harcamalar
 • Seyahat Sağlık Sigortası

Önemli Not : Kesin kayıt sonrasında tura katılmama durumunda  tur ücretinin % 25’i  300 iade

edilmez. Ayrıca, turun başlama tarihine 60 veya daha az bir gün kala yapılan iptallerde

tur ücretinin % 50’si  600 iade edilmez.